چگونه می توانید برای سایتتان بک لینک های با کیفیت تهیه کنید؟

بک لینک سازی یک مرحله ضروری در بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. برای اینکه یک سایت جایگاه مستحکمی در نتایج جستجو در گوگل داشته باشد لازم است تهیه بک لینک ها با دقت زیادی انجام شود. بک لینک های با اوتوریتی بالا کمک زیادی به کسب موفقیت می کنند. در این مقاله دلیل اهمیت بک لینک ها و روش تهیه آن ها را با حداقل هزینه مالی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بک لینک ها چگونه کار می کنند؟

بک لینک چیست؟ لینکی است که امکان انتقال از یک سایت به سایت دیگر را فراهم می کند. بک لینک یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی سایت می باشد. بک لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند که احتمال بازدید از سایت و اعتبار آن را تشخیص دهد. هنگام انتخاب بک لینک برای سئو لازم است موارد ذیل مورد توجه قرار گیرند:

  • طبیعی بودن: موتورهای جستجو با تهیه بک لینک به صورت مصنوعی مبارزه می کنند و به همین دلیل برای بک لینک های طبیعی و مفید اولویت قائل اند. بدین ترتیب تعداد بک لینک های سایت نسبت به کیفیت آن ها از اهمیت کمتری برخوردار است.
  • وزن انتقالی: هر چه سایت نمایش دهنده از اعتبار بیشتر و مشخصات بهتری برخوردار باشد احتمال اینکه این وزن به پذیرنده (سایت شما) منتقل شده و تاثیر مثبتی بر روی رتبه بندی سایت داشته باشد افزایش خواهد یافت.
  • موضوع سایت: بهترین بک لینک ها از سایت هایی هستند که موضوعشان با موضوع سایت شما مرتبط باشد.

روش های تهیه بک لینک ها

روش های زیادی برای تهیه بک لینک های با کیفیت برای سایت شما وجود دارد: از خرید از بورس گرفته تا انتشار آن ها در شبکه های اجتماعی. هر روش از مزایا و معایب خود برخوردار است. در بعضی از مواقع می توان بک لینک های واقعی را به به صورت رایگان بدست آورد ولی بدین منظور لازم است تلاش زیادی بخرج دهید و در مواقع دیگر پکیج بک لینک به راحتی بدست خواهد آمد ولی هزینه بر خواهد بود. برای تهیه بک لینک های دائمی هزینه سالانه کمتری در مقایسه با اجاره کردن بک لینک ها متقبل خواهید شد ولی با این وجود امکان اصلاح و حذف آن ها را نخواهید داشت.

کامنت های dofollow وبلاگ ها

خرید بک لینک از وبلاگ ها کار سختی نیست ولی آن ها را می توان به صورت رایگان بدست آورد. برای این منظور باید وبلاگ های به اصطلاح dofollow را بیابید. در این فضاها کاربران می توانند در نظرات خود لینک قابل ایندکس را ذکر کنند که شامل مشخصه nofollow نباشد. فهرست آماده بلاگ های dofollow در اینترنت وجود دارد و آن ها را می توان با یک جستجوی ساده پیدا کرد. ولی در این حالت لینک سازی زمان بر خواهد بود. علاوه بر این لازم است در نظر داشته باشید هنگام سئو سایت در گوگل این نوع بک لینک ها همیشه کار نمی کنند.

انتشار بک لینک در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی نظیر Facebook و Twitter به بک لینک هایی که توسط کاربران منتشر می شوند وفادار هستند. بک لینک های معتبر به سایت ممکن است در پروفایل کاربر و یا در گروه های مختلف منتشر شوند. علاوه بر این هنگام انتشار یک مطلب جالب در سایت حتما دکمه شبکه های اجتماعی را درون مطلب قرار دهید. کاربری که مطلب را مطالعه کرده و آن را "لایک" می کند به صورت خودکار سایت شما را به دوستان خود توصیه کرده است یعنی ترافیک وفادار جدیدی را به سایت شما جذب می کند.

backlinks

بکارگیری HARO

HARO سایتی است که خبرنگاران و گزارشگران مجلات و سایت های خبری مختلف زمانی که برای تهیه گزارش نیاز به کمک در یافتن مطلب دارند در آنجا سوالات خود را مطرح می کنند. وظیفه شما این است که پاسخ های مفیدی برای این سوالات ارائه بدهید و از این طریق خواهید توانست در سایت نشریات معتبر بک لینک های دائمی رایگان داشته باشید.

پاسخ در سایت های Q&A

در اینترنت سایت های زیادی برای پرسش و پاسخ درنظر گرفته شده اند، به عنوان مثال quora.com یا answers.yahoo.com. استراتژی که در اینجا بکار گرفته می شود مشابه HARO می باشد. به سوالات کاربران این سایت ها پاسخ دهید و از امکان ذکر نام محصول و یا خدمات خود استفاده کنید. شما می توانید در نظرات خود با پیشنهاد دیدن مطالب بیشتر در صفحات سایتتان از لینک "بازدید از سایت" استفاده کنید. در عین حال باید توجه داشته باشید که سایتی که بک لینک به آن متصل است باید واقعا پاسخگوی نیاز کاربر باشد. در غیر اینصورت بجای جذب مخاطبان وفادار شاخص انصراف از سایت افزایش خواهد یافت که بر روی رتبه بندی سایت در گوگل تاثیر منفی خواهد گذاشت.

انتشار اخبار و اعلامیه های مطبوعاتی

انتشار مطالب خبری در سایت های جانبی می تواند روشی بسیار عالی برای جذب بازدیدکننده و دلیلی برای دریافت بک لینک های طبیعی به سایتتان باشد. راحت ترین راه انتشار اعلامیه های مطبوعاتی از طریق سرویس های پولی می باشد. راه دیگر این است که مطالب خبری به صورت خبرنامه و با درخواست ذکر منبع ارسال گردد. این روش برای شرکت های بزرگ مناسب است. به خاطر داشته باشید که مطالب پیشنهادی شما باید جالب و جذاب باشند تا با انتشار آن ها موافقت گردد. بک لینک های حرفه ای از پرتال های خبری معتبر با بهبود وضعیت دیده شدن سایت در نتایج جستجو تاثیر قابل توحهی بر روی رتبه بندی سایت می گذارند. ولی در این روش باید زمان زیادی را صرف انتخاب سایت ها و نوشتن مطالب بکنید.

انتشار محتوای مفید در سایر سایت ها

بجای خرید بک لینک های معتبر برای سئو می توانید به عنوان مهمان در وبلاگ ها و فضاهای دیگر پست بگذارید. باید متوجه باشید که بعید است کسی به صورت رایگان تبلیغات شما را منتشر کند ولی بحث محتوای مفید و جذاب متفاوت است. برای کسب امکان انتشار تضمینی لینک های خارجی در صفحات وبلاگ های معتبر لازم است در وبلاگ خودتان محتوایی ایجاد کنید که جذاب بوده و قابلیت ارجاع داشته باشد و سپس از آن برای ارسال در نظرات مهمان وبلاگ های دیگر استفاده کنید. برای نوشتن پست مهمانی که واقعا جذاب باشد از اسکرین شات ها، تصاویر و نمودارهای مختلف استفاده کنید. بدین ترتیب بجای بک لینک های گران، بهترین بک لینک ها را با حداقل منابع مالی بدست خواهید آورد ولی ساختن محتوای مفید نیازمند صرف زمان زیادی است. در صورتی که قصد دارید تهیه مطالب را به نویسنده ای از خارج از سازمان خودتان سفارش دهید، بدست آوردن این نوع بک لینک بدون صرف هزینه ممکن خواهد بود.

backlinks

برگزاری مسابقات در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی اغلب مسابقات و قرعه کشی جوایز و هدایای مختلفی مشاهده می شوند. به بازدیدکنندگان بابت ریپست، بررسی مطالب و منشن کردن برندتان پاداش های ارزشمند پیشنهاد کنید. مسابقه ای برگزار کنید که در آن شرکت کنندگان باید برای شما بک لینک ایجاد کنند. در این روش حتی سایت های تجاری هم با سرعت زیادی در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و فروم ها بک لینک بدست می آورند که تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت خواهد داشت.

پست گذاشتن در فروم ها

الگوریتم این روش ساده است: وارد فروم های موضوعی شوید، مباحث مناسب را در آن بیابید، به سوالات پاسخ دهید و لینک سایت را در پاسخ ذکر کنید. برای یافتن چنین فروم هایی از موتورهای جستجو استفاده کنید. به عنوان مثال عبارت "تاپ فروم + کلمه کلیدی مورد نظر" را در گوگل جستجو کنید. انتشار بک لینک در فروم ها می تواند به جذب مخاطبان هدف شما کمک کند و در عین حال هزینه ای برای خرید بک لینک های باکیفیت صرف نخواهید کرد. ولی این روش نقص های زیادی هم دارد: همه فروم ها اجازه نوشتن درج لینک در نظرات را نمی دهند، بعضی از نظرات ممکن است حذف گردند، برخی از فروم ها به سختی توسط موتورهای جستجو ایندکس می شوند و غیره.

تبادل بک لینک

در این روش بک لینک شما به صورت رایگان در سایت نمایش دهنده قرار می گیرد و در قبال آن لینک سایت نمایش دهنده در سایت شما قرار می گیرد. روش های مختلفی برای انتشار بک لینک به این صورت وجود دارد: دایره ای، متقاطع و مستقیم. میزان وزن انتقالی به روش انتخابی بستگی دارد. مهمترین مزیت این روش صرفه جویی اقتصادی می باشد: شما مبلغی بابت خدمات بک لینک پرداخت نمی کنید چرا که در ازای انتشار بک لینک در سایت دیگر لینکی را در سایت خودتان منتشر می کنید. اصولا تعداد افرادی که برای تبادل بک لینک تمایل داشته باشند زیاد نیست به همین دلیل،یافتن صاحبان سایت هایی که حاضر به همکاری با این روش باشند زمان بر خواهد بود.

خرید بک لینک

این روش محبوب ترین روش افزایش تعداد بک لینک می باشد. خرید و فروش بک لینک ممکن است به صورت دستی و یا با کمک سرویس های خودکار انجام شود. می توانید از سایت ها، وبلاگ ها، مقالات، اخبار و غیره بک لینک بخرید. این روش امکان انتخاب سایت هایی با موضوعات مختلف را فراهم می کند. امکان خرید بک لینک های طبیعی برای سئو کلمات کلیدی مشخص از نکات مثبت این روش می باشد. خرید بک لینک در این روش به کار کمتری نیاز دارد ولی هزینه بیشتری نسبت به سایر روش ها خواهد داشت و هر چه سایت نمایش دهنده معتبرتر باشد خرید بک لینک از آن گرانتر خواهد بود. در این روش نه تنها امکان خرید بک لینک دائمی را خواهید داشت، بلکه می توانید آن ها را اجاره هم بکنید. در عین حال لازم خواهد بود که به صورت مستقل انتشار بک لینک های خریداری شده را کنترل کنید. همچنین به زمانی زیادی برای انتخاب سایت های نمایش دهنده با کیفیت نیاز دارید. با این وجود لازم است موارد ذیل را در نظر داشته باشید:

  • سن سایت: فروش بک لینک های خارجی توسط سایت های زیادی صورت می گیرد ولی نباید با تمامی آن ها همکاری کرد. سن سایت نمایش دهنده نباید از یک سال کمتر باشد. سایت های جوان معمولا معتبر محسوب نمی شوند به همین دلیل احتمال دارد بک لینک های این سایت ها نتایج لازم را همراه نداشته باشد.
  • موضوع: خرید بک لینک های معتبر بهتر است از سایت های نمایش دهنده ای انجام شود که موضوع آن با موضوع سایت شما مرتبط باشد. این نوع بک لینک ها تاثیر مثبت بیشتری بر سئو سایت خواهند داشت.
  • ایندکس شدن. قبل از خرید بک لینک های مرتبط ایندکس شدن سایت نمایش دهنده توسط موتورهای جستجو را چک کنید. در صورتی که بک لینک توسط موتور جستجو ایندکس نشود، انتشار آن بی فایده خواهد بود و هزینه های شما نتیجه ای به همراه نخواهد داشت.

خرید بک لینک با کمک کوبو

برای خرید بک لینک های قوی می توانید از سرویس کوبو استفاده کنید. با این روش می توانید در هزینه و زمانی که صرف سئو سایت می کنید صرفه جویی کنید. کافیست کمپین تبلیغاتی خودتان را تنظیم کرده و با استفاده از محیط کاربری ساده کوبو، آدرس سایت و فهرست کلمات کلیدی را وارد و کیف پولتان را شارژ کنید. این ابزار به صورت خودکار سایت های معتبری که برای خرید بک لینک های دائمی قوی مناسب هستند را انتخاب، هزینه انتشار بک لینک بر روی آن ها را پرداخت و بر انتشار بک لینک ها در آن ها نظارت می کند. تنها کاری که برای شما باقی می ماند این است که با مشاهده گزارش های سئو موفقیت آمیز بودن کمپین تبلیغاتی را کنترل کنید.

(votes: 1, rating: 5)